Proton Waja Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Lampu depan waja standard spray hitam

aem4700
fariq86
wanz241
*
cap_ayam
are_meen709
are_mat
Fadzil
Sky Toro
jelangkong
tajoh7
izZat_2635
Kamm Matt
din_JB
18 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Lampu depan waja standard spray hitam Empty Lampu depan waja standard spray hitam Sat Oct 24, 2009 12:56 am

din_JB

din_JB

Hi Geng, Cube bg pendapat cikit..Kwn ade tgk kat kedai member kite ni die bukak seal lampu depan standard Honda EG untuk dispray hitam bahagian dlm,cantik gak jdk x payah beli set hitam baru..
Pastu kwn tanye die x leak ke time hujan lampu 2?? die ckp ok, bleh klu waja nak wat gak.. Ade sape2 pengalaman dah buat cam ni kat lampu waja x? save bnyk klu bleh wat ni, die cas rm 35 je. confused

http://saff_7@yahoo.com

Kamm Matt

Kamm Matt
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

dh ade xsilap dlm WC ni geng2 kite tunjuk DIY step nk buat lampu dpn itam..try selongkar

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

lampu aku pun spray hitam jugak.. ok je xde masalah tetap terang tapi kalau kene roadblok *** ikut nasib lepas ke x

din_JB

din_JB

cantik bro..tp plg penting x berwap lampu sudah ckup...

http://saff_7@yahoo.com

tajoh7

tajoh7

elo geng....boleh spray bro..
wa dh try dh...
tp tgk kadai yg buat jgk..

6Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sat Oct 24, 2009 11:00 am

jelangkong

pakai hairdryer je broo... Very Happy

7Lampu depan waja standard spray hitam Empty ....... Sat Oct 24, 2009 1:14 pm

Sky Toro

Sky Toro
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

senang jek kalau sendiri DIY,jimat duit lagi.
tapi kena jaga tu silikon,bila siap habis nak masuk kaw kaw silikon. Very Happy

http://www.team-force.forums2u.com

Fadzil

Fadzil
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

Sky Toro wrote:senang jek kalau sendiri DIY,jimat duit lagi.
tapi kena jaga tu silikon,bila siap habis nak masuk kaw kaw silikon. Very Happy

yup betul tu silicon kena kasi xtra skit...takut masuk air nanti...

Fadzil

Fadzil
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

refer kat thread ni.... DIY smoke lamp amir,manzz and de geng....

https://wajaclub.forumotion.com/mods-upgrade-f4/diy-smoke-headlamp-t33.htm

10Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 8:37 am

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

lampu aku dah berwap da tadi lepas hujan lebat.. agak2 wap tu bleh hilang ke bila lampu kete tu panas??

11Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 10:05 am

are_mat

are_mat
KETUA KOMUNITI

boleh bro.....sabar,dlm 2/3 ari lg ilang lah wap tu,pasni ko g tambah silicon la sket kasi x msuk air. nnt kang jadi cam signal aku,da bleh wat bele ikan dlm tu..ado je air sampai sekarang.. Razz

http://yahoo.com

12Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 10:16 am

Kamm Matt

Kamm Matt
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

izZat_2635 wrote:lampu aku dah berwap da tadi lepas hujan lebat.. agak2 wap tu bleh hilang ke bila lampu kete tu panas??

cpt2 la kasi + silikon jat..cm aku dh dkt setahun aku bio..yg krom dlm tu dh terkopek2 dh..aku mmg tinggal nk kopek tembak kasi itam je..syg woo

13Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 2:16 pm

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

tadi aku dah bukak lampu tinggi ape name lampu tu? dalam 15minit aku biar... cermin jadi panas wap tu hilang pastu tadi aku balik dr tgk bola wap ada pulak xhujan pun.. aiseh da xlawa tu sebelah.. cm ne nak hilang benda ni?

14Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 2:54 pm

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

din_JB wrote:Hi Geng, Cube bg pendapat cikit..Kwn ade tgk kat kedai member kite ni die bukak seal lampu depan standard Honda EG untuk dispray hitam bahagian dlm,cantik gak jdk x payah beli set hitam baru..
Pastu kwn tanye die x leak ke time hujan lampu 2?? die ckp ok, bleh klu waja nak wat gak.. Ade sape2 pengalaman dah buat cam ni kat lampu waja x? save bnyk klu bleh wat ni, die cas rm 35 je. confused

murah tu rm35 je..biasa 100 tue..kalo diy pun nk modal 30hengget gak..hehe

15Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 3:22 pm

cap_ayam

cap_ayam
1.8 DOHC N/A
1.8 DOHC N/A

izZat_2635 wrote:tadi aku dah bukak lampu tinggi ape name lampu tu? dalam 15minit aku biar... cermin jadi panas wap tu hilang pastu tadi aku balik dr tgk bola wap ada pulak xhujan pun.. aiseh da xlawa tu sebelah.. cm ne nak hilang benda ni?

esok siang time tgh ari panas terik ko jemur kete ko tgh panas...then kan ade cover bulat yg tutup mentol tu belah dalam ko kasi bukak...bukak bukak 2 2 skali...try la dlu..ni suggestion je la..gune konsep sians,air terkondesasi menjadi wap air...so bukak cover bulat tu utk kasi wap air sejat di udara...

just my 2 kupang Razz

16Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Sun Oct 25, 2009 9:06 pm

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

aku rase silikon ni da cukup kuat...asl sblm ni x berwap.. nanti aku cube...

17Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Tue Oct 27, 2009 11:53 am

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

dah 3 hari wap air ni xhilang... bila cermin panas kene lampu die kering.. walau x hujan die ada balik? cm ne leh jd?? cm ne nak settle selain aku g kedai...

18Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Tue Oct 27, 2009 9:26 pm

*

*
2.0 TURBO
2.0 TURBO

lelama jd kuning la lampu tuh

19Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Tue Oct 27, 2009 9:58 pm

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

izZat_2635 wrote:dah 3 hari wap air ni xhilang... bila cermin panas kene lampu die kering.. walau x hujan die ada balik? cm ne leh jd?? cm ne nak settle selain aku g kedai...

aku rasa ada air takung kt dlm tu la jat..baik bukak balik..DIY jer..

20Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Tue Oct 27, 2009 10:15 pm

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

ape yg jd kuning?? cover cermin tuh??

21Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Tue Oct 27, 2009 11:08 pm

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

aku dah try bukak sendiri tapi xbleh.. aku jumpa 3 skru je. 2 atas lampu 1 tepi tmpat isi air viper.. lg kat mane lg skru lampu? bp sume skru kene bukak?

22Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Wed Oct 28, 2009 6:03 am

Kamm Matt

Kamm Matt
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

kalu bio lama2 wap air tu..krom tu jd terkopek2 cam lampu aku

23Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Wed Oct 28, 2009 6:25 am

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

ada sape2 penah bukak lampu ni?? kat mane lg skru die menyorok?? aku jumpe 3 skru je.. skru yg lain xjumpe menyorok celah mane.. tensen!

24Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Wed Oct 28, 2009 6:37 am

wanz241

wanz241

hahaha same lahh aku ingtkn nk buat jugak,tapi x jumpa skru lahh,, semua yee berape skru kt area lampu depan... aduh ssuh jgak.. tapi nk jimat heheheheheeh tolonggggggg

25Lampu depan waja standard spray hitam Empty Re: Lampu depan waja standard spray hitam Wed Oct 28, 2009 6:57 am

izZat_2635

izZat_2635
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

Tu yg sebelah bulat putih tu skru ke? kat belah bawah tu cm ne aku nak masuk skru driver celah bwh tu.. adehh kene pg bengkel jgk nampaknye..

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next