Proton Waja Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

D.I.Y Smoke Headlamp

john_pablo
-RaStA-
syafique87
Adie77
Edika_edie
wufi
jerung16
Musang120
wan ah tong
soned
ady wc
aem4700
cap_ayam
mie_aplus
mastermindw
izZat_2635
viperz
Zhaf_wc 128
mAnIn_thEmIrrOr
Kamm Matt
din_JB
kuan87
are_mat
Asri
wajarays
azmimaniac
essjay
are_meen709
JayenMerah
bedal
RaffaelKMC
Fadzil
*
manzz1235
38 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Message [Page 3 of 9]

51D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Aug 13, 2008 5:55 am

JayenMerah

JayenMerah

tempoyak bole campur budu ke...? err...ada org penah cuba ke ni???
resipi baru ni..

52D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Aug 13, 2008 7:17 am

RaffaelKMC

RaffaelKMC
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

tempoyak campur budu la best... secret recipe ore kelate tuhh... huhuhu dah lari topik nihhh...
JayenMerah wrote:tempoyak bole campur budu ke...? err...ada org penah cuba ke ni???
resipi baru ni..

53D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Aug 15, 2008 4:17 am

*

*
2.0 TURBO
2.0 TURBO

nasib baik aku tak smoke headlamp ngan encik jayen...
kalau tak ngan keta keta pon masuk skali dlm kuali....

54D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 1:14 am

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

JayenMerah wrote:akhirnya aku berjaya jugak buat smoke lamp sensorang.....
cuma malangnya bila sumer dah nak siap jer....aku terlepas lampu tu dari peganganku..akhirnya...hancur berderai...
hadussss..........

cuma..ada sikit aku nak share....
sebab aku tak berjaya melembutkan silikon tu...(hari tak panas..) pas tu plak...
hairdryer pun macam tak jalan jer.....
ini alternatifnya......akan membuatkan ianya..benar benar SMOKED LAMP !
D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 DSCF0649

en jayen merah berjaya membuatkan aku ketawa nak rak.. Razz Razz

55D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 3:41 am

essjay

essjay
Moderator
Moderator

bounce bounce bounce bounce

http://www.wajaclub.com

56D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 5:59 am

azmimaniac

azmimaniac
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

[quote="aremeen"]
JayenMerah wrote:akhirnya aku berjaya jugak buat smoke lamp sensorang.....
cuma malangnya bila sumer dah nak siap jer....aku terlepas lampu tu dari peganganku..akhirnya...hancur berderai...
hadussss..........

cuma..ada sikit aku nak share....
sebab aku tak berjaya melembutkan silikon tu...(hari tak panas..) pas tu plak...
hairdryer pun macam tak jalan jer.....
ini alternatifnya......akan membuatkan ianya..benar benar SMOKED LAMP !
quote]

en jayen merah berjaya membuatkan aku ketawa nak rak.. Razz Razz

hohoho....betol2 hardcore ni.....hmm.....mcm menarik idea ni...huhuhuhu.. bounce

57D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 6:06 am

RaffaelKMC

RaffaelKMC
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

buat jer mie..... apa brg evo lampu chrome..ekekekeke

58D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 6:10 am

azmimaniac

azmimaniac
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

RaffaelKMC wrote:buat jer mie..... apa brg evo lampu chrome..ekekekeke

hehehhe..mir...aku tgk dari gaya si jayen ni wat smoke lamp dia la kan...agak2 dia ni jenis makan org tak mir?? huhuhu...aku nak sakat dia takot gak ni....

59D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 8:49 am

wajarays

wajarays

azmimaniac wrote:

hehehhe..mir...aku tgk dari gaya si jayen ni wat smoke lamp dia la kan...agak2 dia ni jenis makan org tak mir?? huhuhu...aku nak sakat dia takot gak ni....

kalau ko nak tau karektor jayen nie , ko pegi tengok citer katun doremon ... mcm mana ko nampak giant dalam tu , macam tulah rupa dan perangai redjayen nie ....

http://profiles.friendster.com/wajarays

60D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 8:55 am

Asri

Asri

smoke lamp ni rasenye macam dah biase je... masa awal tahun 90an aku dah buat kat laser s aku.. masaalah dia ni lampu akan jadi kurang terang, kalau nak terang kena buat wire ring lain, pastu tukor bulb 100/90w baru boleh terang, satu lagi kalau buat tak cermat lama kelamaan akan masuk air... maklum je lah musim hujan ni... aku rase nak buat lagi, tapi kali ni aku ingat nak tukor color blue ke, green ke, yellow ke, red lagi garang...hehehe.... pirat pirat pirat

http://mam-rsperformance.blogspot.com/

61D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 2:24 pm

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

Asri wrote:

smoke lamp ni rasenye macam dah biase je... masa awal tahun 90an aku dah buat kat laser s aku.. masaalah dia ni lampu akan jadi kurang terang, kalau nak terang kena buat wire ring lain, pastu tukor bulb 100/90w baru boleh terang, satu lagi kalau buat tak cermat lama kelamaan akan masuk air... maklum je lah musim hujan ni... aku rase nak buat lagi, tapi kali ni aku ingat nak tukor color blue ke, green ke, yellow ke, red lagi garang...hehehe.... pirat pirat pirat

aku pun cam tringin nak diy headlamp nih..masa lak mencemburui.. Sad

takpe memandangkan lampu pun dah sizen glass dia aku nk try gak to smoking hikhikhik Very Happy

62D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 10:26 pm

*

*
2.0 TURBO
2.0 TURBO

aremeen wrote:
Asri wrote:

takpe memandangkan lampu pun dah sizen glass dia aku nk try gak to smoking hikhikhik Very Happy
smoking belah dalam jer bang...
sekali smoking glass...terus kelam dibuatnya.... Very Happy hehehe

63D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Tue Nov 25, 2008 11:14 pm

Fadzil

Fadzil
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

angkat balu la jawabnyer bad... Mad Mad

64D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Nov 26, 2008 6:37 am

azmimaniac

azmimaniac
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

aremeen...kalo ko nak buat nanti bg tau k?? aku leh tolong tengok2kan....maner tau kot2 berulang kisah mcm abg jayen kite tu kang....at least ko ader la kawan kalo nak meratapi ape2 yg patot nanti...kikikiki!!

65D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Nov 26, 2008 8:48 am

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

azmimaniac wrote:aremeen...kalo ko nak buat nanti bg tau k?? aku leh tolong tengok2kan....maner tau kot2 berulang kisah mcm abg jayen kite tu kang....at least ko ader la kawan kalo nak meratapi ape2 yg patot nanti...kikikiki!!

barang spt yg dsyorkan oleh encik rafael n encik man aku dah bli kat hardware td,n tinggal masa yg akan menentukannya hihihi Twisted Evil

bila ko nk turun bp mie?

66D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Nov 26, 2008 8:53 am

RaffaelKMC

RaffaelKMC
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

tp kalau waja x mnjadi masalh kalau lampu malap buat smoke nih,.. sb waja kelebihan dier kita bunya lampu pki projektor.. so ia x kan malap.. try tnya pendapat yg dh smoke headlamp..aku rasa masalah ni x der.. n then aku sdiri dh pki hmpir 2 tahun..ok jer.. tmbah dah 2 kali smoke aku punya... huhuhuhu Laughing

67D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Wed Nov 26, 2008 8:57 am

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

RaffaelKMC wrote:tp kalau waja x mnjadi masalh kalau lampu malap buat smoke nih,.. sb waja kelebihan dier kita bunya lampu pki projektor.. so ia x kan malap.. try tnya pendapat yg dh smoke headlamp..aku rasa masalah ni x der.. n then aku sdiri dh pki hmpir 2 tahun..ok jer.. tmbah dah 2 kali smoke aku punya... huhuhuhu Laughing

tu yag aku nk dengor dari pakar smoke nih..
baguzz2 en rafael..tq for info bro

68D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Thu Nov 27, 2008 5:37 am

azmimaniac

azmimaniac
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

RaffaelKMC wrote:tp kalau waja x mnjadi masalh kalau lampu malap buat smoke nih,.. sb waja kelebihan dier kita bunya lampu pki projektor.. so ia x kan malap.. try tnya pendapat yg dh smoke headlamp..aku rasa masalah ni x der.. n then aku sdiri dh pki hmpir 2 tahun..ok jer.. tmbah dah 2 kali smoke aku punya... huhuhuhu Laughing

mir?? kata nak bg aku smoke lamp ko tu?? hehehehehe...jgn sampai smoke utk kali ke3 baru nak bg aku udah ler....hehehhehe...meen...ilek dulu...tunggu aku...aku nak rakamkan aksi2 ko menyemoke kan lamp ko tu...kikikikiki!!

69D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Thu Nov 27, 2008 8:36 am

essjay

essjay
Moderator
Moderator

masuk kan dalam berita bergambo...kita lantik sumer forumers wc di sini jadik pemberita tanpa gaji.....
mie..ko okey mie? sedey lagi ker pesal keta ko tu... Shocked

http://www.wajaclub.com

70D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 5:45 am

azmimaniac

azmimaniac
2.0 DOHC N/A
2.0 DOHC N/A

essjay wrote:masuk kan dalam berita bergambo...kita lantik sumer forumers wc di sini jadik pemberita tanpa gaji.....

aku dah ok la bro....don't worry....huhuhu...anyway...aku berterima kasih kat kawan2 yg perihatin kat ebo9 aku tu....tq kawan2! mmmpuaaahhh!!!

71D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 8:06 am

are_mat

are_mat
KETUA KOMUNITI

azmimaniac wrote:
essjay wrote:masuk kan dalam berita bergambo...kita lantik sumer forumers wc di sini jadik pemberita tanpa gaji.....

aku dah ok la bro....don't worry....huhuhu...anyway...aku berterima kasih kat kawan2 yg perihatin kat ebo9 aku tu....tq kawan2! mmmpuaaahhh!!!

mie,..kete ko apasal g overhaul.?
air kering ke hape.? Very Happy Very Happy

http://yahoo.com

72D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 9:44 am

are_meen709

are_meen709
KETUA KOMUNITI

la kau x tau lagi ke mat? oh ye kau kt kg ek..
keta mie masuk air kat shah alam nk cari tanabe punye pasal..
sian mie... Sad

73D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 10:30 am

are_mat

are_mat
KETUA KOMUNITI

aremeen wrote:la kau x tau lagi ke mat? oh ye kau kt kg ek..
sian mie... Sad

owh,.tu mcm ka.? dia pn xde bgtau.... Very Happy Very Happy

http://yahoo.com

74D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 11:47 am

manzz1235

manzz1235
1.6 SOHC N/A
1.6 SOHC N/A

aremeen wrote:
Asri wrote:

Smoke jgn x smoke..... Shocked

75D.I.Y Smoke Headlamp - Page 3 Empty Re: D.I.Y Smoke Headlamp Fri Nov 28, 2008 10:01 pm

RaffaelKMC

RaffaelKMC
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

are_mat wrote:
aremeen wrote:la kau x tau lagi ke mat? oh ye kau kt kg ek..
sian mie... Sad

owh,.tu mcm ka.? dia pn xde bgtau.... Very Happy Very Happy
mat.. bersimpatila kor saing kito tuhhh..... kawe racun dio masuk GSR x ser.. huhuhu Laughing

Sponsored content

Back to top  Message [Page 3 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next