Proton Waja Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

lampu enjin menyala?

5 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1lampu enjin menyala? Empty lampu enjin menyala? Mon Jul 04, 2011 11:00 am

boylin1000

Hi sahabat2 semua,

Saya ada masalah dgn kereta waja cps tahun 2009 saya. Bila rpm kerata mencecah 4000 lampu engine akan menyala. Saya telah pun memeriksa dan menunjukan masalah dgn "knocking sensor circuit". Saya telah pun tukar knocking sensor, tetapi masih dgn masalah yg sama. Tolong beri pendapat anda.

sekian sahaja. TQ

2lampu enjin menyala? Empty Re: lampu enjin menyala? Mon Jul 04, 2011 12:21 pm

Fadzil

Fadzil
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

ermmm... enjin cps kawe tak tau sgt.... tp kalo enjin kawe ni yang selalu kena check enjin nyala pasal air flow sensor ngan TPS sensor... kalo check enjin nyala keter jadi semput2 x???

3lampu enjin menyala? Empty Re: lampu enjin menyala? Tue Jul 05, 2011 4:59 am

jerung16

jerung16
1.8 GSR TURBO
1.8 GSR TURBO

Fadzil wrote:ermmm... enjin cps kawe tak tau sgt.... tp kalo enjin kawe ni yang selalu kena check enjin nyala pasal air flow sensor ngan TPS sensor... kalo check enjin nyala keter jadi semput2 x???

klu dah somput tu..jago2 la coil plug...agak eh la

4lampu enjin menyala? Empty Re: lampu enjin menyala? Tue Jul 05, 2011 4:34 pm

cap_ayam

cap_ayam
1.8 DOHC N/A
1.8 DOHC N/A

Fadzil wrote:ermmm... enjin cps kawe tak tau sgt.... tp kalo enjin kawe ni yang selalu kena check enjin nyala pasal air flow sensor ngan TPS sensor... kalo check enjin nyala keter jadi semput2 x???

kete kito mane ade air flow sensor macam kete die tu. tps sensor ade ler. hehehhehehe

5lampu enjin menyala? Empty Re: lampu enjin menyala? Tue Jul 05, 2011 9:41 pm

goloks

goloks
1.6 DOHC N/A
1.6 DOHC N/A

cap_ayam wrote:

kete kito mane ade air flow sensor macam kete die tu. tps sensor ade ler. hehehhehehe

dop pehe kawe..ce cite sket deh..

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]